Stolar Piretti

561297

GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 6 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad ek, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm

PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199

Skador, fanérbortfall

Möbler, Stolar, Design

Rum 12

Stolar Piretti

Budhistorik (15 bud)
4181822
4181820
3 800
4181818
3 600
4181816
4181813
2 800

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.