Ljuskrona gustaviansk stil

561279

LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, 6 ljusarmar, för 5 ljuspunkter, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 57 cm

Åldersrelaterat slitage, vaxrester och patina förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (3 bud)

4181098
4177377
4174515

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.