Ampel senempire

561276

AMPEL, 1800-talets mitt, senempire, för 6 ljus, stomme i patinerad och förgylld koppar, armarna med dekor av aioloshuvuden, höjd (t.o.m takfäste) ca 95 cm

Nötningar och åldersrelaterat slitage

Belysning, Ljuskronor, Diverse

Rum 15

Ampel senempire

Budhistorik (11 bud)
4181762
8 200
4179011
8 000
4179011
7 800
4181759
7 600
4179011
6 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.