Vas patinerad brons

561270

VAS, Kina, 1800-talets slut/1900-talets början, patinerad brons med relief draken, höjd ca 33.5 cm

Slitage, ställvis anlöpning, röst och fläckar

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 9

Vas patinerad brons

Budhistorik (9 bud)
4180868
1 700
4179673
1 600
4179673
4173048
4173018

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.