Stolar Svenskt Tenn design Josef Frank

561269

JOSEF FRANK, stolar, 14 st, varav 2 karmstolar, Svenskt Tenn, modellnummer 695, klädsel i hallronrött skinn med pärlspikning, etikettmärkta Josef Frank Svenskt Tenn, modellen formgavs 1935, sitthöjd ca 50 cm

Bruksslitage, smärre repor och fläckar

Möbler, Stolar, Design, Selected

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (48 bud)
4181712
54 000
4181710
52 000
4181684
50 000
4181652
48 000
4181605
46 000

Slutpris SEK:
54 000
5 438 EUR, 6 178 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.