Skrivskåp 1800-talets första hälft

561265

SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft, daterad 1812, senare bemålat, beslag i gustaviansk stil senare, underdel med tre lådor och snedställd skrivklaff, invändigt med skrivinredning, skåpöverdel med hyllinredning samt skedhylla, på runda svarvade fötter, höjd ca 212, 113x49 cm

Renoverat, kompletterat, senare skrivinredning, sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

Budhistorik (13 bud)
4181704
4180240
2 800
4181622
2 600
4180240
2 400
4180239
1 800

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.