Arvid Ekberg matservis 52 dlr Wexiö Guld

561227

ARVID EKBERG, matservis, 52 dlr, "Wexiö Guld", Gustavsberg, flintgods, bestående av 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 små djupa tallrikar, 14 assietter, 2 karotter, 6 uppläggningsfat, såsskål samt bringare

Bruksslitage, nagg, färgbortfall

Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (12 bud)
4180958
1 600
4177847
4180957
1 400
4177847
1 300
4180956

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.