Sven Barthel Roland Svensson bibliofilupplaga

Föregående | Översikt | Nästa

556775

ROLAND SVENSSON (1910-2003, bild), och SVEN BARTHEL (1903-1991, text), boken "Skärgård", en rapsodi i ord och bild. Stockholm, Bonniers, 1952, 2 originallitografier, signerade och numrerade Roland Svensson 190/250, bibliofiupplaga tryckt i 250 numrerade exemplar, detta nummer 190, dekorerat helskinnsband med helt guldsnitt. Litografiernas titlar: "Sjöviste - sommar" samt "Sjöviste - vinter";

Läs mer

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema, Böcker/Kartor, Böcker/Kartor

Nybrogatan 32, Stockholm

556775 - Sven Barthel Roland Svensson bibliofilupplaga
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (12 bud)
4193719
2 800
4182445
2 600
4181302
2 400
4182444
4181302

2 dagar kvar
Avslutas 2018-08-19
11:40   (12:40 )
AKTUELLT BUD SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
2 500

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.