Helmer Osslund oljemålning

556261

HELMER OSSLUND (1866-1938): Gondoler i Venedig, signerad Osslund, olja på smörpapper lagd på pannå, 37x62 cm
På baksidan intygad av sonen Erik Osslund.

Skador, färgbortfall

Rum 4

Helmer Osslund oljemålning

Budhistorik (6 bud)
4196877
2 600
4196876
2 400
4196760
4194024
4190105

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.