Roland Svensson Kaninholmen

555624

ROLAND SVENSSON (1910-2003):
"Kaninholmen" - skärgårdslandskap i vinter, signerad och daterad roland S. 45.2., pastell på pannå, ca 26,5x42 cm;

Läs mer

UTSTÄLLD:
Prins Eugens Waldemarsudde,
"Roland Svensson skärgård, öar, hav",
2010-09-16 - 2011-01-18

Ändringar/tillägg

Konst, Modernt måleri, Tema

Roland Svensson Kaninholmen

Budhistorik (63 bud)
4202697
82 000
4202685
80 000
4202694
80 000
4202685
78 000
4202681
76 000

Slutpris SEK:
82 000
8 011 EUR, 9 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.