Figurin 20-tal samt victoriansk

553922

FIGURINER, 2 st, porslin, varav en 1920-tal och en victoriansk, omkring sekelskiftet 1800/1900-talet, höjd ca 22 cm

För konditionsrapport kontakta fredrik.anthony@auktionsverket.se

Ingår i det övergripande temat Pretty, Ugly, Lovely - Figurinens Återkomst

Ändringar/tillägg

Keramik/Porslin, Figuriner, Konst, Skulpturer, Samlingar

Visas på begäran

Budhistorik (6 bud)
4222151
900
4222150
850
4221221
600
4221218
550
4220370
500

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.