Roland Svensson

551763

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Ensliga öar". Iakttagelser och intryck under färder på Hebriderna och i den shetländska övärlden... 1954. 4:o. 2 signerad färglitografier ("Foula",), kol. o.a. ill. författaren. Halvpergament, litograferat pärmpapper, övre guldsnitt. Fodrad halvpergamentkassett. Upplaga tryckt i 160 nr. och I-XIII, av författaren signerade exemplar, detta nr XIII, signerad roland S;

Läs mer

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema, Böcker/Kartor, Böcker/Kartor

Roland Svensson

Budhistorik (22 bud)
4202337
3 400
4202202
3 200
4202202
4202078
2 800
4202077
2 600

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.