Roland Svensson

551757

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Dagar i skärgård och annorstädes", med fyra färglitografier, signerade Roland S., 4 passepartouerade signerade och numrerade originallitografier.HC III / XL, bildmått 19x13 cm;
Fyra dagböcker i faksimilutgåva, 1990, medföljer,
Zürich (Graphic Anstalt J. E. Wolfensberger AG) 1990, blå linnekassett;

Läs mer

Oramade, linnekassett med fläckar/skador

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema, Böcker/Kartor, Böcker/Kartor

Roland Svensson

Budhistorik (8 bud)
4202850
3 400
4202443
3 200
4202031
4168359
2 800
4202030
2 600

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.