Perukstock Kina 1900-talets början

561260

PERUKSTOCK, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av uppställda ting i emaljfärger, kalligrafi, höjd ca 29 cm

Åldersrelaterat bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (11 bud)
4180428
4179782
4179697
4179695
750
4179694
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.