Bordsur med kandelabrar

561149

BORDSUR med KANDELABRAR, Louis seize-stil, 1800-talets slut, urtavlan märkt importe par Joseph Leja, Stockholm, förgylld brons samt vit marmor, bordsurets höjd ca 33 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Smärre slitage

Klockor/Ur

Monter 8

Bordsur med kandelabrar

Budhistorik (39 bud)
4180160
8 000
4180159
7 800
4180158
7 600
4180156
7 400
4180157
7 400

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.