Amorin med kandelabrar

561146

AMORIN med kandelabrar, 1800-talets slut, monterad på sockel i carraramarmor (massiv) med kannelyrer och rosor, mörkpatinerad och förgylld brons, total höjd ca 150 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage, ytliga sprickor

Diverse

Rum 2

Amorin med kandelabrar

Budhistorik (22 bud)
4180263
7 200
4180261
7 000
4180019
6 000
4180018
3 800
4180017
3 600

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.