Urna neoklassicistisk

561138

URNA, 1800-talets andra hälft, nyklassicistisk med antikt grekiskt inspirerat motiv, glaserat stengods, höjd ca 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En lagad hänkel, slitage

Keramik/Porslin

Monter 7

Urna neoklassicistisk

Budhistorik (1 bud)

4178092
2018-07-29 22:59:03

2018-07-31 kl 14:12
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.