Minnesringar guld 1800-tal

561120

RINGAR, 5 st, 18 k guld, 1800-tal, varav 2 med svart emaljdekor av kors, en med gömma undertill, en med hår och orientpärlor, stämplad Nils Hedenskog, Stockholm 1821, ringstorlekar ca 15,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g

Emaljslitage, bucklor

Guld/Smycken

Minnesringar guld 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
4179563
2 400
4179387
4178883
4179386
1 900
4178883
1 700

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.