Nordiska Kompaniet skrivbord

561109

NORDISKA KOMPANIET, skrivbord, 1920-tal, fanerad i björk, en stor låda i sargen, tre små lådor på var sida, skivan brickmärkt Nordiska Kompaniet, skrivbordet köptes på NK i Stockholm år 1922, höjd ca 76, 145x78 cm

Slitage, fläckar, vattenskador, repor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 7

Nordiska Kompaniet skrivbord

Budhistorik (20 bud)
4179621
4 200
4179617
4179620
4179617
3 800
4179616
3 600

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.