Nordiska kompaniet matbord 1920-tal

561108

NORDISKA KOMPANIET, matbord, 1920-tal, pelarfot i betsad björk, skivan fanerad i björk, skivan brickmärkt Nordiska Kompaniet 23950 - 6 9 22, bordet köptes på NK i Stockholm år 1922, höjd ca 74, diameter 100 cm

Bruksslitage, smärre kantstötningar, repor på fot och skiva, smärre fuktskador

Möbler, Matbord

Rum 6

Budhistorik (13 bud)
4179605
1 400
4179463
1 300
4175998
4179453
4175998

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.