Kaare Espolin Johnson Lofotskøyter färglitografi

561096

KAARE ESPOLIN JOHNSON (Norge, 1907-1994), ''Lofotskøyter'', färglitografi, signerad i blygerts ''Espolin Johnson'', provtryck, bildmått ca 33x54 cm

Något missfärgat till kanten, ställvis retuschering till ex färg lägt till hörnet

Budhistorik (32 bud)
4176806
4174709
3 800
4176805
3 600
4174709
3 400
4174175
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.