Skänk

561066

SKÄNK, allmoge, möjligen barnmöbel, 1700-tal, Dalarna (snnolikt norra delen) utfällbar skrivskiva, ett fast hyllplan, rester av äldre bemålning, höjd ca 100, 80x34 cm

Omfattande bruks och åldersrelaterat slitage, en sarglist något lös

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Skänk

Budhistorik (3 bud)

4175139
4175138
1 900
4171620

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.