Manschettknappar 18k guld

561046

MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, 1900-talets första hälft, klotformade, Stockholm, längd (ink kedjan) ca 3.5 cm, totalvikt ca 6.5 g

Några mindre bucklor, bruksslitage

Guld/Smycken

Monter 19

Manschettknappar 18k guld

Budhistorik (3 bud)

4178667
4171607
1 400
4170053
1 300

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.