Klackringar 18k guld

561036

KLACKRINGAR, 2 st, 18k guld; klackring med heliotrop, med svensk importstämpel, 1916; klackring med onyx, stämplad 'B*' med svensk importstämpel, 1891; ringstorleken 19 och 20.25, totalvikt ca 7.5 g

Heliotropen med en spricka, ringen med onyx med spår av renovering på skenan, slitage

Guld/Smycken

Monter 19

Klackringar 18k guld

Budhistorik (7 bud)
4178718
1 600
4176227
1 400
4171916
1 300
4171915
4171914

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.