Tapio Wirkkala vas Kantarelli

560966

TAPIO WIRKKALA, "Kantarelli", vas, Iittala, linjeslipad dekor, signerad Tapio Wirkkala Iittala, höjd ca 21 cm

Ett mindre nagg på toppen av vasen

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 21

Tapio Wirkkala vas Kantarelli

Budhistorik (11 bud)
4177718
2 400
4177679
4177449
4177442
1 600
4177252

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.