Sven Palmqvist Ravenna skål 1953

560945

SVEN PALMQVIST, skål, Orrefors 1953, Ravenna, signerad "ORREFORS Sweden Ravenna nr 414 Sven Palmqvist", dekor av rutor i gult mot blå fond, höjd ca 15, 22x22 cm

Obetydlig kantnagg, botten repig med enstaka nagg, utvändigt och invändigt med enstaka repor

Ändringar/tillägg

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 21

Budhistorik (15 bud)
4168945
36 000
4173188
35 000
4168945
14 500
4169715
14 000
4168945
13 500

Slutpris SEK:
36 000
3 625 EUR, 4 118 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.