Lavoar 1900-talets början

560908

LAVOAR, 1900-talets början, nyrenässans, fanér i mahogny, med marmorskiva och hylldel, beslag i mässing, en låda under skivan och skåpdelen inredd med ett hyllplan, totalhöjd ca 100, ca 52,5x82 cm

Slitage, smuts, marmorskivan har smärre kantstöttning, enstaka små repor och fläckar på skivan, utdragbara lådan liten stöt på vänster sida, smärre repor och slitage på fanér på byrådelens sidor.

Möbler, Skåp, byråer

Rum 5

Lavoar 1900-talets början

Budhistorik (12 bud)
4176722
1 400
4176862
1 300
4176722
4176857
4176722

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.