Bord nyrenässans

560901

BORD, omkring 1900, nyrenässans, svartlackerad, hexagonal skiva med intarsia i olika träslag, svarvade ben, höjd ca 73, diameter 60 cm

Slitage, skiva med smärre repor och lackskador, bristningar i undre hyllans fogar, avslag på en svarvad kula på en av benen

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

Bord nyrenässans

Budhistorik (1 bud)

4176782
2018-07-28 20:24:25

2018-07-28 kl 20:45
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.