Kanna och vas i turkos glasmassa

560899

KANNA och VAS, 1800-talets slut, blå glasmassa med graverad och förgylld dekor, kannans höjd ca 33, vasens höjd 15 cm

Vasen med nagg, ställvis bortfall i förgyllningen

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 14

Budhistorik (3 bud)

4175790
4170170
4168713

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.