Silverbägare

560889

CHRISTIAN F. HEISE (Danmark, aktiv mellan 1904-1932), bägare, silver, stämplad Köpenhamn 1911, jugenddekor, med dedikation, höjd ca 16 cm, vikt ca 130 g

Enstaka mindre bucklor, smärre beläggningar

Silver

Silverbägare

Budhistorik (8 bud)
4175112
600
4175051
550
4174519
500
4174480
450
4171276

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.