Chiffonjé 1800-talets slut

560826

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, fanérad i mahogny, beslag i pressat skinn, skrivinredning, skåpluckor och lådor bakom skrivklaff, lönnfack i överdelen, underdelen med 3 byrålådor, höjd ca 135, 110x50 cm

Skinnbeslagen senare, beslag saknas på 2 utav byrålådorna, spår av tidigare beslag, fanérsprickor i skrivklaffen, övriga mindre skador förekommer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Chiffonjé 1800-talets slut

Budhistorik (6 bud)
4175103
550
4169024
500
4174328
450
4169024
4174326

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.