Ljuskrona

560821

LJUSKRONA, sannolikt Murano, Italien, glas och krom, armar i grön och klar glasmassa med totalt sex ljushållare och lösa manschetter av klart glas, stomme i krom med två klot i grönt och klart glas, omärkt, höjd ca 77, diameter 80 cm

Smärre slitage, ljusmanschetter med nagg, en ljusmanschett med skada, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona

Budhistorik (6 bud)
4176576
4176574
2 600
4176564
2 400
4176563
4168966

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.