Schatz skeppsur och barometer

560789

SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland, 1900-talets slut, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, barometern med termometer, diameter ca 18 cm

Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Nautica/Technica, Klockor/Ur

Schatz skeppsur och barometer

Budhistorik (20 bud)
4175737
4175712
4175734
4175712
1 900
4175700
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.