Figurin

560788

FIGURIN, 1900-talets mitt europeisk tillverkning, med märkning, porslin, höjd ca 16 cm

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dotter till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

Keramik/Porslin

Figurin

Budhistorik (1 bud)

4172585
2018-07-25 13:34:21

2018-07-29 kl 11:45
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.