Sybord 1950-tal design Hans J Wegner

560741

HANS J WEGNER, sybord, Andreas Tuck, Danmark, formgivet år 1950, teak, i sargen låda med inredning av fack, utdragbar korg, utfällbara skivor, brännmärkt ANDR. TUCK DESIGN HANS J. WEGNER MADE IN DENMARK, höjd ca 60, 63x57 (utfällt ca 118x57) cm

Bruksslitage, fläckar invändigt, en pig för syrullar avbruten men medföljer

Möbler, Övriga möbler, Design

Visas på begäran

Budhistorik (16 bud)
4175592
3 600
4175180
3 400
4175591
3 400
4175180
3 200
4175565

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.