Ljuskrona 1900-tal

560740

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, 6 st ljusarmar, elektrifierad, höjd 90, diameter 56 cm

En obeliskformad prisma saknas, bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona 1900-tal

Budhistorik (16 bud)
4176644
6 000
4176203
5 800
4176642
5 600
4176203
5 400
4176640
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.