Kerstin Hörlin-Holmqvist ''Lilla Adam'' fåtöljer

560731

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, "Lilla Adam", fåtöljer, 1 par, ur möbelfamiljen Paradiset, Nordiska Kompaniet, Triva-serien, 1900-talets andra hälft, formgivna 1958, blå/grön klädsel, ben i bok, brickmärkta, sitthöjd ca 39 cm

Bruksslitage, ställvis något blekta

Möbler, Fåtöljer

Budhistorik (14 bud)
4175535
6 000
4174985
5 800
4175534
5 800
4174985
5 600
4175533
5 400

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.