Matsalsmöbel alm Art Deco

560728

MATSALSMÖBEL, 7 dlr., fanerad i alm, 1930/40-tal, Art Deco, skuren dekor, röd klädsel, bestående av: matbord med en iläggsskiva samt 6 stolar, bordets mått: höjd ca 73, 145x76 cm, iläggskivan 56 cm, sitthöjd 45 cm

Klädsel ej original, bruksslitage, skivan blekt, smärre fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 19

Matsalsmöbel alm Art Deco

Budhistorik (5 bud)
4178483
500
4178481
450
4178480
4178376
4172910

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.