Samovar nysilver Danmark

560721

SAMOVAR, nysilver, Danmark, 1900-talets början, empirestil, med uppsvängda hänklar, ciselerad dekor av festong med rosetter, på tassar och kvadratisk fotplatta med kulfötter, höjd ca 44 cm

Delar saknas, slitage

Diverse

Rum 7, Hylla 7

Samovar nysilver Danmark

Budhistorik (8 bud)
4178368
600
4178240
550
4178157
500
4177326
450
4178155
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.