Vitrinskåp

560677

VITRINSKÅP, 1900-talets mitt, fanérat i mahogny, inredning med tre hyllplan beklädda med grön sammet, mässingsdekor i form av rosetter samt tassar, höjd 143, bredd ca 68,5 cm

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dottir till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

Slitage, pressmärken på hyllplanen, smuts

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Vitrinskåp

Budhistorik (2 bud)

4173289
4167985

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.