Brosch silver tidigt 1900-tal

560675

BROSCH, silver med markasiter, tidigt 1900-tal, oval med genombruten bård med vegetativ dekor, mittkartusch guillocherad translucid blå emalj, monterat emblem i form av pilbåge och koger, ram förgylld, baksida med dekor av rosor, längd ca 5 cm , vikt ca 15 g, ostämplad

Guld/Smycken, Silver

Brosch silver tidigt 1900-tal

Budhistorik (12 bud)
4175129
4174926
750
4175128
750
4174926
700
4174955
650

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.