Appliquer rokokostil

560659

APPLIQUER, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt, mässing, med ett barn var i olika poseringar, elektrifierade, ursprungligen ljusstakar, höjd ca 33, bredd 22 cm

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dottir till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

Slitage, smuts, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Vägglampor, Metall, Mässing

Monter 2

Appliquer rokokostil
Budhistorik (9 bud)
4174457
850
4174456
4174455
750
4174454
700
4174453
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.