Alf Wallander vas Rörstrand

560644

ALF WALLANDER, vas, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, flintgods, dekor i form av bockhuvuden, undertill märkt "Dessin Alf Wallander Rörstrand", höjd ca 30 cm

Krackelerad

Keramik/Porslin

Monter 19

Alf Wallander vas Rörstrand

Budhistorik (14 bud)
4175002
4174966
4175000
1 900
4174966
1 800
4166356
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.