Golvur 1700-tal

560625

GOLVUR, gustavianskt, 1700-tal, urtavla med arabiska siffror, slag, släphaksgång, delvis bronserad samt förgylld, träskuren dekor, höjd ca 220, lod medföljer

Saknar knopp till krön samt pendel och vev, skador och slitage

Klockor/Ur

Rum 13

Golvur 1700-tal

Budhistorik (42 bud)
4175284
23 000
4175283
22 000
4175282
21 000
4175276
20 000
4175281
20 000

Slutpris SEK:
23 000
2 316 EUR, 2 631 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.