Teservis Rörstrand majolika

560621

TESERVIS, Rörstrand, majolika, 1800-talets slut, bestående av tekanna och 6 koppar med fat

Kanna krackelerad samt ett fat med äldre lagningar

Keramik/Porslin

Monter 19

Teservis Rörstrand majolika

Budhistorik (9 bud)
4174199
750
4170980
700
4167236
650
4167236
550
4166504
500

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.