Ljuskrona 1800-tal

560618

LJUSKRONA, oscariansk, 8 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, höjd ca 102, diameter 66 cm

Bruksslitage, ej funktionstestad

Belysning, Ljuskronor

Rum 6

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (30 bud)
4174883
8 400
4174884
8 200
4174883
7 600
4174878
7 400
4174882
7 400

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.