Oiva Toikka vas

560613

OIVA TOIKKA, vas, "Pro Arte Mansikkapaikka" Nuutajärvi, Finland, olikfärgat, grånmelerat glas mot iriserande fond, signerad ''O Toikka Nuutajärvi'', etikettmärkt, höjd ca 13 cm

Smärre slitage

Glas, Vaser, skålar, fat

Oiva Toikka vas

Budhistorik (13 bud)
4174392
900
4173245
850
4174391
4173245
750
4174390
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.