Ring 18k guld med cabochonslipad ametist

560598

RING, 18 k guld med cabochonslipad ametist Ø ca 6.85 mm, G Kaplans, Stockholm, 1962, ringstorlek 17.5, totalvikt ca 4.8 g

Bruksslitage, ametisten med mindre repor

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (4 bud)

4172036
4172035
950
4170522
900
4167595
850

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.