Sidobord

560590

SIDOBORD, 1900-talets början, blandstil, stomme i mahogny, beslag i mässing, skiva i marmor, etikettmärkt Carl Johanssons Möbleringsaffär, höjd ca 73, skivans mått 84x64 cm

Proveniens: Grosshandlaren Nils Gustaf Albert Nilssons samling från Villa Björkhagen i Bergshamra. Grosshandlaren köpte villan av den Hallwylska ätten 1922.

Smärre slitage, skivan med fläckar

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 6

Sidobord

Budhistorik (1 bud)

4174269
2018-07-26 20:01:24
750

2018-07-26 kl 20:12
Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.