Ljuskrona 1900-tal

560589

LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, 6 st ljus, elektrifierad, behängd med olikformade prismor, höjd ca 76, diameter 47 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona 1900-tal

Budhistorik (21 bud)
4174294
1 600
4174285
4174288
1 400
4174285
1 300
4174280

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.